Projekt edukacyjny realizowany w klasie 4 „RADOSNY CZAS OCZEKIWANIA Z MATEMATYKĄ”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci, które atmosferę Świąt oraz tradycje z nimi związane zapamiętują na całe życie.

W tym roku szkolnym klasa 4 postanowiła czas oczekiwania na upragnioną gwiazdkę połączyć z rozwiązywaniem zadań matematycznych o tematyce związanej z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia…

Uczniowie musieli pomóc Mikołajowi obliczyć ile ważą przygotowane dla dzieci prezenty i jaką ilość kolorowego papieru zużył na ich zapakowanie. Z figur geometrycznych tworzyli choinkę, a wykorzystując prawidłowości matematyczne – łańcuch do dekoracji. Nie zabrakło również zadań dotyczących Wigilii i ulubionych wigilijnych potraw. Podsumowaniem projektu było wspólne rozwiązywanie świątecznej krzyżówki i rozszyfrowanie hasła, które przesyłamy wszystkim czytającym tę informację:

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Beata Ciuk