Spotkanie z pszczelarzem

3 marca 2023r. gościliśmy w naszej placówce niezwykłego gościa. Była nim pani Ewa Zawadzka – specjalistka zajmująca się hodowlą i opieką nad pszczołami, pracująca w  Nawłociowej Pasiece położonej we wsi  Biskupice niedaleko Olsztyna.

Na spotkanie zaproszono dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I – III.

Pani Ewa w bardzo ciekawy sposób opowiadała o pracy pszczelarza i staraniach, które podejmuje, aby zapewnić im jak najlepsze warunki życia. Posługując się kolorowymi tablicami informacyjnymi przybliżyła rodzaje pszczół oraz zadania, które pełnią w ulu.

Dzieci miały też okazję pooglądać z bliska strój pszczelarski, a nawet go przymierzyć.

Na koniec wszyscy wzięli udział w krótkich warsztatach tworzenia ozdobnych świeczek z wykorzystaniem prawdziwego pszczelego wosku.

Kto wie, może w przyszłości ktoś z nas zostanie pszczelarzem?

Sylwia Kaczmarzyk