Spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci

„Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika…”

/J. Iwaszkiewicz/

Od 1995 roku dzień 23 kwietnia to data wyjątkowa dla wszystkich związanych ze światem książki, od pisarzy, przez wydawców, księgarzy po czytelników. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to data symboliczna. Właśnie wtedy przypadają rocznice śmierci lub urodzin znanych i cenionych pisarzy, m.in.: Williama Szekspira, Miguela de Cervantesa, Vladimira Nabokova, Maurice’a Druona czy Halldóra Laxnessa.

Z tej okazji w naszym przedszkolu  25 kwietnia dzieci z grupy Motylki i Pszczółki uczestniczyły w spotkaniu z pisarką książki dla dzieci pt. „Zwierzęta ze świata dla siostry
i brata” ,  Panią Kamilą Jachura.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawał jej  książka, odpowiadała na pytania dzieci.

W miłej atmosferze dzieci wysłuchały wielu ciekawych wierszy autorki czytanych przez Nią samą. Dodatkową atrakcją dla dzieci były zabawy oraz zagadki związane z czytanymi wierszami. Dzieci mogły też sprawdzić swoją kreatywność, wymyślając „fikcyjne” zwierzę. Podczas spotkania przedszkolaki wykazały się dużą inwencją twórczą, spostrzegawczością oraz wysoką aktywnością. Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarkę gromkimi brawami. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do zakupionych przez dzieci książek autorki.

Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.

Sylwia Koza

Kamila Gniatkowska-Szczerbak