Przedszkolna wycieczka do „Zatorlandu”

26 maja 2023 roku przedszkolaki z grupy Pszczółki wraz z swoimi mamami wybrali się na wycieczkę integracyjną połączoną z Dniem Mamy do Parku Dinozaurów „Zatorland” w Zatorze woj. małopolskie.
          Park ten jest największym w Europie Parkiem Ruchomych Dinozaurów i umiejscowiony jest w przepięknych okolicznościach przyrody, na gęsto zalesionym terenie…

Zatorland to  ścieżka edukacyjna prowadząca przez zalesione tereny parku. Pośród drzew dostrzec można 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione, poruszają się, wydają dźwięki a jeden z nich nawet sika wodą na turystów. Przedszkolaki wraz
z mamami obejrzeli film w kinie 5D, który okazał się być dla wszystkich sporym przeżyciem. Kiedy zgłodnieliśmy, mogliśmy kupić „coś na ząb” w bogatej ofercie gastronomicznej na terenie parku. Będąc na ścieżce edukacyjnej w Parku Owadów, złożonej z 16 gigantycznych eksponatów, m.in. konik polny, biedronka, mucha, skorpion, larwa motyla, modliszka itp. dowiedzieliśmy się, jak żyją te owady i które są dla nas niebezpieczne. Zwiedziliśmy też piętrowy Domek do góry nogami,  który okazał się ciekawym doświadczeniem. Kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie. Park zlokalizowany jest na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom park linowy oraz obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Zarówno dzieci jak i mamy mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak: gokardy, rowerki, karuzela , Diabelski Młyn, Dinocoaster,   Karuzela Łańcuchowa „Clown”, Karuzela „Crazy Raft”Wieża „Drop’n’Twist”Karuzela „Twist’n’Swing” i inne.
        Wycieczka do Zatorlandu to jedna z najciekawszych atrakcji ostatniego czasu. Świetnie się bawiliśmy, spędziliśmy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu i dowiedzieliśmy się  wielu ciekawych rzeczy.
        Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, bo bez Was nie byłoby tak przyjemnie. Do następnego takiego wyjazdu!

Sylwia Koza