Konkurs czytelniczy i plastyczny klas 1-3

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

31 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 24 im. J. M. Szancera w Częstochowie,  odbyła się XII edycja  Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego i Plastycznego  dla klas I-III  „Nasze lektury – książki, które nas uczą  i bawią”

Laureatkami konkursu plastycznego zostały uczennice naszej szkoły. Ania Paleczna i Sonia Wróbel z klasy III zdobyły II nagrodę za pięknie namalowany plakat, który przedstawiał postacie z  lektury „Mikołajek”. Otrzymały dyplom oraz książkę „Pinokio”, która jest pięknie ilustrowana przez J. M. Szancera. Praca zostanie zaprezentowana na wystawie w Szkole Podstawowej nr 24 Częstochowie, a następnie w ramach wystawy pokonkursowej w Bibliotece Publicznej Filia nr 14 przy ul. Norwida 17/21 w Częstochowie.

W części czytelniczej uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością wcześniej wytypowanych lektur. Naszą szkołę w kategorii klas pierwszych reprezentowali uczniowie: Kornelia Kuśmierska i Franciszek Kuśmierz, w kategorii klas drugich: Patrycja Pompa oraz Antoni Szyja a w kategorii klas trzecich Wojciech Bazan. Chociaż nie zdobyli nagród, to godnie reprezentowali naszą szkołę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcam do udziału w innych konkursach!

CELE KONKURSU:

• Propagowanie literatury dziecięcej,
  • Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
  • Wykorzystanie utworów literatury dziecięcej w celu wielostronnego rozwoju i wychowania dziecka,
  • Rozwijanie wyobraźni plastycznej i inwencji uczniów,
  • Kształtowanie zasad zdrowego współzawodnictwa,
  • Zachęcanie do brania udziału w konkursach, wyrabianie nawyków kulturalnej, wspólnej zabawy.

Marzena Zasuń