DZIEŃ DZIECKA – „KOLOROWY PIKNIK”

„Dzieci to mistrzowie w odkrywaniu piękna w małych rzeczach, które dla dorosłych są już niezauważalne.”  /Paulo Coelho/

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w naszej szkole „Kolorowy Piknik”. Impreza odbyła się na świeżym powietrzu, a na wszystkich uczniów czekało mnóstwo atrakcji…

Uczennice Estera Sikorska, Paulina Kotulska i Iga Gonera realizowały kolejny projekt w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj formę”.

Uczniowie klas I-VIII wylosowali wcześniej kolory i zgodnie z nimi przygotowali zdrowe przekąski. Celem tego projektu było upowszechnianie zdrowych nawyków żywieniowych przez współdziałanie uczniów, nauczycieli i rodziców. Dodatkowo, rozwijanie umiejętności organizowania dużych imprez ogólnoszkolnych oraz wsparcia więzi między rodzicami i dziećmi w oparciu o działania promujące zdrowe odżywianie.

Całej imprezie towarzyszyły także atrakcje sportowe. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na torze przeszkód  i aktywnie spędzić czas podczas meczu piłki nożnej i ringo. Zabawa była znakomita !

Joanna Ciuk