Przerwa na czytanie 2023

Już po raz trzeci przyłączyliśmy się do akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom – „PRZERWA NA CZYTANIE”. Była to IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

26 października próbowaliśmy pobić zeszłoroczny rekord akcji (578 tysięcy 433 osób)…

Czytaliśmy na przerwach, w różnych miejscach naszej szkoły: na korytarzach, na sali gimnastycznej, w bibliotece, w salach przedszkolnych, przyniesione z domu swoje ulubione książki. Tym, którzy zapomnieli o książce z pomocą przyszła biblioteka szkolna. Uczniowie korzystali z kącika czytelniczego, pełnego nowości pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Najmłodszym uczestnikom akcji – przedszkolakom z obu grup przedszkolnych czytały panie wychowawczynie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do czytania nie tylko podczas bicia rekordu, ale każdego dnia, gdyż jak mówił Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Katarzyna Stajner