Dzień Dyni w przedszkolu

Koniec października, to czas kiedy nasze przedszkole zmienia się w dyniową krainę, a kolorem dominującym staje się pomarańczowy. Podczas zajęć  w przedszkolu dzieci podejmują wszelkie aktywności związane z tym bardzo wartościowym warzywem.

Podczas tegorocznego „ Dnia Dyni” przedszkolaki poznawały różnorodność dyń – dotykały, smakowały, wąchały , rozróżniały kolory, wielkości i kształty. Nie obyło się bez zabaw ruchowych:  slalom dyniowy, ćwiczenie podań i chwytów, tor przeszkód, toczenie do celu i inne zabawy, które sprawiły dzieciom wiele radości. Odbywały się zabawy i tańce dyniowe integrujące grupę, ale również zajęcia plastyczne:  dyniowe malowanko-wycinanki, wyklejanki oraz produkcja dynioliny, czyli masy plastycznej wykonanej  z upieczonej dyni i mąki. Na zakończenie, podczas zajęć kulinarnych, dzieci zapoznały się z wartościami odżywczymi dyni oraz samodzielnie wykonały ciasteczka o kształcie dyni, doprawione pestkami dyni i dyniową polewą.

To był bardzo pracowity dzień, ale zadowolone  miny przedszkolaków  ( szczególnie po zjedzeniu ciasteczek ) stanowiły dowód, że zabawa była świetna !

Anna Kołaczyk

Kamila Gniatkowska-Szczerbak