OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „BAJKI- POMAGAJKI”

Nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Bajki – pomagajki, czyli o magicznej mocy bajkoterapii”.

Głównym założeniem projektu jest czytanie bajek. Każdego miesiąca podejmujemy zadania, które skupiają się na konkretnych problemach dziecka tj.: rozwijanie wiary we własne siły, poczucie bezpieczeństwa w domu i poza nim, umiejętność współpracy, samodzielność, lęk przed czymś nowym, niechęć, odmienność, „sztuka” przegrywania, strata bliskiej osoby itp.

Za nami wykonane zadania dot. strachu i ciemności. Po wysłuchaniu bajek przedszkolaki wykonały bohaterów bajek: Kocicę i Bąbelka oraz zrozumiały, że można pokonać te lęki, a pod wpływem emocji wszystko wydaje się bardziej groźne i niebezpieczne, niż jest w rzeczywistości.

Anna Kołaczyk

Kamila Gniatkowska-Szczerbak