Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę, a nasze dzieci przebrały się w ulubione postacie z bajek. Do naszego przedszkola zawitali: „Królowa Elza”, „Spider -Men”, „Psi Patrol”, „Kot w butach”, „Batman” a także wielu innych bajkowych bohaterów.

Dzieci opowiadały bajki, które najbardziej lubią i który baśniowy bohater jest dla nich wzorem. Rozwiązywały także zagadki związane ze znajomością bajek. Były też muzyczne zabawy, zajęcia plastyczne, w których dzieci wykonywały magiczne różdżki, bajkowe puzzle oraz prezentacja bajkowych strojów, a na końcu był oczywiście bal…

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bajek, baśni i bajeczek bawiąc się przy tym wyśmienicie. Ten dzień minął wszystkim po prostu BAJKOWO!

Anna Kołaczyk

Kamila Gniatkowska-Szczerbak