„Szkoła do hymnu”!

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, cała społeczność naszej szkoły, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji o charakterze patriotycznym pod nazwą ,,Szkoła do hymnu”.

Akcja ta jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej, efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

Tegoroczna edycja inicjatywy zgromadziła prawie 4 mln uczniów oraz blisko 600 tys. nauczycieli z całego kraju. Do akcji włączyły się również szkoły polonijne z całego świata.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji.

Odśpiewanie hymnu było okazją do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości.

Sybila Hoffman – Migdalska