Akcje Samorządu Uczniowskiego

Listopad w naszej szkole jest pełen ciekawych akcji prowadzonych przez Samorząd Uczniowski.

Pierwszą z nich było powolne żegnanie się z jesienią– porą roku, piękną, obfitującą w wyjątkowe barwy, a jednocześnie tą, która zapowiada przyjście białej damy- zimy. Uczniowie tego dnia założyli ubrania w jesiennych kolorach, które uświetnili elementami typowymi dla tej pory roku: liście, parasole, gumowce itp.

W związku z przypadającym 5 listopada, Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, w rocznicę urodzin Walta Disneya , uczniowie przebierali się za najbardziej znane i lubiane postacie. Przebrani byli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, bowiem bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To idealny dzień, na to, by wreszcie zatrzymać się, spojrzeć na kolegę, koleżankę, znajomego, przechodnia i zastanowić się nad znaczeniem życzliwości w naszym życiu. Ileż było pozytywnych emocji, gdy wszyscy: duzi i mali, młodsi i starsi, na karteczkach zapisywali kilka ciepłych słów dla innych. Potem te karteczki wędrowały do adresata i ocieplały jego serduszko.. I nie tylko uczniowie dostawali taką dobrą energię- nauczyciele również.

SU prężnie działa i ma w planie jeszcze wiele ciekawych akcji, bo przecież szkoła uczy, ale i wychowuje.

Alicja Kamińska