„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają..”

Mikołaj Rej

W naszej szkole tradycją już stały się obchody Międzynarodowego Dnia Języka. Tego dnia przypominamy wszystkim uczniom, jak bardzo ważny jest szacunek  do języka i dbałość o jego przetrwanie. Od 1950 r. zanikło aż 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Uczniowie kl. VI i VII przygotowali apel, podczas którego opowiedzieli wszystkim historię ustanowienia tego święta, przytoczyli wiele ciekawostek oraz ,,przepytali” innych o poprawność różnych form i zwrotów. Podczas przerw mali i duzi  łamali sobie języki na łamańcach językowych. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mieli okazję uczyć się- bawiąc.

Pamiętajmy, że język polski jest skarbnicą naszej historii, kultury, doświadczeń oraz tego, co najbardziej cenne. Dbajmy o niego!

Alicja Kamińska