Zabawa w teatr

„Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem niż sam występ przed publicznością”.

Zabawy teatralne to ważny element pracy z uczniami. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakl, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Dziecko w wieku szkolnym ma naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Tworzenie mini spektaklów służy uatrakcyjnieniu zajęć. Dobra, radosna zabawa dzieci, w której można dostrzec przekazywane im wartości wychowania teatralnego może być źródłem satysfakcji tak dla dzieci jak i nauczyciela.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy 2 poczynili pierwsze kroki w teatralnej przygodzie. Przygotowali kukiełkowe przedstawienie pod tytułem „Kopciuszek”. Na podstawie własnego scenariusza znanej bajki dla dzieci uczniowie pracując w zespołach przygotowali kukiełki. Był oczywiście Kopciuszek w dwóch różnych strojach, macocha i jej córki oraz Królewicz. Uczniowie solidarnie współpracowali podczas przygotowań do spektaklu. Każdy uczeń dostał jakąś cząstkę do wykonania. Świetnie się bawiliśmy zarówno podczas przygotowań jak i w trakcie odgrywania ról. Teatrzyk to doskonały pomysł na zabawę, szczególnie gdy pracuje się na sukces całą grupą.

Marzena Zasuń