Wycieczka do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

6 marca uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Obiekt ten jest obecnie największą tego typu placówką na świecie. Dla porównania – kolekcja jest kilkunastokrotnie większa od zbiorów znajdujących się w muzeach watykańskich. Ekspozycja składa się głownie z monet, medali i papaliów, czyli pamiątek związanych z Janem Pawłem II.

W Muzeum zobaczyć można również relikwie papieskie pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Uzupełnieniem kolekcji są ornaty, zastawa stołowa, znaczki pocztowe oraz szereg innych pamiątek. Ekspozycja odbywa się w nowoczesnej, multimedialnej sali, w której znajduje się kilkanaście tysięcy punków świetlnych, pozwalających w na niesłychanie efektowną prezentację zbiorów.

Muzeum zachwyciło nas bogactwem swoich zbiorów oraz unikatowością ekspozycji. Na miejscu obejrzeliśmy także wystawę ikon stworzonych przez częstochowskich artystów oraz replikę obrazu Jana Matejki – „Jan Sobieski pod Wiedniem”

Po wizycie w muzeum udaliśmy się do Stacji Grawitacja na niecodzienną lekcję wychowania fizycznego. Park Trampolin składa się z 800 m2 trampolin, na których można trenować ewolucje, poprawiać motorykę swojego ciała oraz nauczyć się wielu nowych elementów. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności na  dwupoziomowym parku linowym, boisku do koszykówki z trampolinami, boisko do siatkówki z trampolinami, torze przeszkód Ninja, ściance wspinaczkowej. Chętnie korzystali z poduszki i wieży do skoków oraz  sali gimnastycznej ze ścieżką gimnastyczną.

Joanna Ciuk