Udział w Targach Edukacyjnych

15 marca grupa siódmo- i ósmoklasistów pod opieką wychowawcy i szkolnego doradcy zawodowego uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Częstochowie. Gospodarzem tegorocznych targów był Zespół Szkół im. W. Szymborskiej we współpracy z Poradnią  Psychologiczno-Pedagogiczną i Urzędem Miasta Częstochowy. W budynku ZDZ prezentowały się szkoły ponadpodstawowe, które znajdują się w Częstochowie oraz powiecie częstochowskim.

Podczas trwania targów uczestnicy mogli spotkać się i porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami szkół średnich. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji – stoiska prezentujące wytwory uczniów, narzędzia i urządzenia wykorzystywane w procesie edukacyjnym. Każdy uczestnik otrzymał informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte były szczegółowe informacje o prezentujących się szkołach.

Uczestnictwo w targach na pewno ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze ścieżki edukacyjnej, która zaważy na ich przyszłości.

Życzymy im dobrych wyborów!

Alicja Kamińska

Kamila Gniatkowska-Szczerbak