IV Szkolny Konkurs Recytatorski

19 marca 2024 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III. Organizatorem imprezy, która jak zawsze cieszyła się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej: pani Marzena Zasuń, Sylwia Kaczmarzyk i Sylwia Koza.

Celem konkursu było: propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, upowszechnianie kultury języka, aktywizowanie miłośników poezji.

W konkursie udział wzięło udział dziesięciu reprezentantów z  klas I – III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców, którzy wezmą udział w następnym etapie konkursu – XXXV Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wrażliwość na słowa”:

I miejsce – Adam Głębocki z kl. II

II miejsce – Julia Szymanek z kl. II

III miejsce – Aleksandra Bakalarz z kl. I

IV miejsce – Kornelia Kuśmierska z kl. II

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Koza

Sylwia Kaczmarzyk