VI Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny

Dnia 18 kwietnia 2024 r uczniowie klasy drugiej: Antek Czubała i Franek Kuśmierz wzięli udział w  VI Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym „Wiosenne Wyzwanie” skierowanym do uczniów klas II szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie zadań obejmujących wiedzę z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz sprawdzających sprawność fizyczną. Wymagana była znajomość lektury „Pięciopsiaczki” autorstwa Wandy Chotomskiej.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze. Sześć szkół rywalizowało ze sobą, pięć z Częstochowy i jedna z Gminy Konopiska.

Mimo iż ostatecznie chłopcy nie zajęli miejsca na podium, to ukończyli swoje zadania i godnie reprezentowali naszą szkołę

Gratuluję postawy oraz chęci uczestnictwa w konkursie!

Marzena Zasuń