Bieg Erasmus

Uczniowie naszej szkoły z entuzjazmem zaangażowali się w wielkie wydarzenie – Bieg Erasmusa, towarzyszące Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży 2024.

W związku z tym, że jest to inicjatywa na szczeblu europejskim, Bieg Erasmusa ma na celu angażowanie młodzieży z różnych krajów Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich w działania promujące zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz zaangażowanie w sprawy społeczne i europejskie. W dniach 08-12.04. 24 r, młodzież z całej Europy brała udział w wirtualnej rywalizacji.

Ta sportowa impreza miała na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie możliwości oferuje im Unia Europejska. Ponadto wydarzenie to miało promować przykłady dobrych praktyk i sukcesów w ramach unijnych programów skierowanych do młodzieży, takich jak Erasmus+.

Naszą szkołę w Biegu Erasmusa reprezentowali uczniowie klas IV-VII. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i ukończonego biegu.

Sybila Hoffman – Migdalska