Akcja Wielka Mapa Polski

Polska to piaszczyste bałtyckie plaże, malownicze szlaki górskie, piękne jeziora i ciche leśne zakątki, urokliwe wsie, tętniące życiem miasta. Polska to unikalna przyroda i światowej klasy zabytki. W Polsce naprawdę jest co zwiedzać! Polska dzieli się na 16 województw. Ich granice w dużym stopniu odpowiadają podziałom regionalnym ukształtowanym przez wieki. Każde województwo jest innej wielkości, każde ma własny niepowtarzalny koloryt i kryje wiele tajemnic.

Wielka mapa Polski to akcja skierowana do nauczycieli oraz uczniów klas 1 -3. Akcja ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami, dzięki której rozpoczniemy wielką przygodę i skorzystamy z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów – filmów, zdjęć, ciekawostek, legend oraz atrakcji turystycznych związanych z Polską.

Klasa trzecia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach przystąpiła do realizacji ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówkowej – Wielka mapa Polski, która polega na wymianie kartek pocztowych pomiędzy szkołami  w całej Polsce w celu zachęcenia do zwiedzenia swojej miejscowości oraz stworzeniu pocztówkowej mapy Polski. 20 marca 2019r uczniowie tej klasy uczyli się redagować pozdrowienia oraz adresować kartki pocztowe. Pocztówki z pięknymi widokami i zabytkami naszej gminy wyruszyły już w najodleglejsze zakątki Polski. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze pocztówki, które adresowane będą do nas.

Otrzymaliśmy pozdrowienia ze Szkoły Podstawowej nr 355 z Warszawy od klasy 3d (województwo mazowieckie) oraz pozdrowienia ze Szkoły Podstawowej w Krzemieniewie od klasy III (wieś Krzemieniewo to wieś leżąca w gminie Czarne, należy do województwa pomorskiego, powiatu człuchowskiego).

Dziękujemy i pozdrawiamy.

Ogólnopolska akcja wymiany pocztówkowej – Wielka mapa Polski została objęta patronatami najważniejszych instytucji w Polsce takich jak :

• Ministerstwo Sportu i Turystyki – patronat honorowy
  • Biuro Niepodległa