Ku niepodległej

Dnia 14 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny „Ku niepodległej” – opowieść o tym jak polscy bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Prowadzący przypomnieli ważne wydarzenia z historii Polski: powstanie kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, powstanie listopadowe, styczniowe, I wojnę światową, sytuację Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kulturę i sztukę patriotyczną.

Prowadzący opowiedzieli też o trudach walki i ratowaniu życia na polu bitwy. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia a także przymierzenia strojów m.in. powstańca, kosyniera. Mogli zobaczyć kolekcję replik broni używanych przez powstańców oraz w czasie I i II wojny światowej. Podczas pokazu uczniowie mogli osobiście zaangażować się w inscenizację poprzez odegranie ról postaci historycznych.

Sybilla Hofman- Migdalska