Pokaz z przedmiotów przyrodniczych

Dnia 13 marca 2019r w naszej szkole odbyły się pokazy z przedmiotów przyrodniczych.  Była to atrakcyjna edukacja, której celem była nie tylko zabawa, ale i ogromna dawka wiedzy. Animatorzy przeprowadzili efektowne eksperymenty z fizyki i chemii, dzięki którym wszyscy uczestnicy mogli nie tylko obserwować prezentowane doświadczenia, ale również czynnie wziąć w nich udział i rozbudzić zainteresowania wiedzą z tych przedmiotów.

Lekcja w niecodziennym stylu podobała się wszystkim widzom klas I-VI, którzy obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Pokazy fizyczne rozpoczęło doświadczenie polegające na trzymaniu piłki plażowej w górze za pomocą dmuchawy podobnej do odkurzacza. Dzieci były zafascynowane tym doświadczeniem, w którym piłka nie spada na podłogę, tylko cały czas unosi się w górze. Uczniowie dowiedzieli się też, na czym polega gwałtowny samozapłon, jak szybko nadmuchać foliowy rękaw, poznali sposób szybkiego przelania cieczy z jednej do drugiej butelki oraz zobaczyli, że można skroplić butan.

To niecodzienne spotkanie z fizyką i chemią minęło bardzo szybko, ale sądząc po zaangażowaniu uczniów, bardzo im się podobało. Nie kryjąc swoich emocji, śmiali się i komentowali wszystko na bieżąco. Chętnie też zgłaszali się do pomocy trzymając cały czas ręce   w górze.