Udział w targach szkolnych

14 marca uczniowie VII i VIII klasy wzięli udział w Targach Szkolnych „Zawodowiec”. Targi zostały zorganizowane już po raz trzeci przez centrum obsługi inwestorów miejskiego wydziału funduszy europejskich. W Hali Sportowej Częstochowa przy u. Żużlowej prezentowały się miejskie szkoły branżowe i techniczne wraz ze swoimi partnerami biznesowymi, czyli firmami , które oferują uczniom staże i praktyki. Podczas trwania targów uczniowie oglądali pokaz mody, musztry czy sztuki walki. Mieli możliwość zmienić fryzurę czy skosztować pysznych dań przygotowanych przez uczniów „gastronomika”. Każdy uczestnik otrzymał informatory oraz broszury rekrutacyjne, w których zawarte były szczegółowe informacje  o poszczególnych szkołach. Uczestnictwo w targach miało pomóc uczniom, którzy w tym roku staną  przed wyborem przyszłej ścieżki edukacyjnej  podjąć decyzję, która zaważy o ich przyszłości.