Spektakl „W cieniu łopianowego liścia” w wykonaniu Teatru „Skrzat” z Krakowa

W poniedziałek 18 marca 2019 roku do Przedszkola w Rększowicach zawitali aktorzy krakowskiego teatru „Skrzat”, którzy wystawili dla przedszkolaków przedstawienie teatralne zatytułowane „W cieniu łopianowego liścia”. Dwa tematy przewodnie, które od początku towarzyszyły widzom to bezpieczeństwo i ekologia.

Bohaterowie w niezwykle ciekawy, barwny i zabawny sposób przypomnieli najważniejsze zasady zachowania się na jezdni i znaczenie podstawowych znaków drogowych. Ponadto mieszkańcy bajkowego lasu zwrócili uwagę na potrzebę segregacji śmieci, uświadamiając, jak wielkim zagrożeniem dla środowiska są niebezpieczne odpady. Spektakl podpowiadał, jak mądrze się ich pozbywać, by nie szkodzić naturze i uczył właściwego traktowania przyrody.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, pokazując tym samym, że mają już dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa i ekologii. Przedszkolaki podziękowały aktorom gromkimi brawami.

Sylwia Koza