Ogólnopolski test kompetencji trzecioklasistów Lupa 3

Ogólnopolski test kompetencji trzecioklasistów Lupa 3 organizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe to coroczna akcja edukacyjna dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej.

W badaniu umiejętności w  roku szkolnym 2018/2019 wzięło udział 5 uczniów z klasy trzeciej – Julia Brzeska, Iga Gonera, Szymon Hutny, Oliwia Kołaczyk, Szymon Szczerbak. Tegoroczna edycja odbyła się 08 i 09 maja 2019 roku.

Celem programu było zbadanie kompetencji ucznia kończącego trzecią klasę szkoły podstawowej w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, społeczneji przyrodniczej. Do badania wykorzystano specjalistyczne narzędzia pomiaru dydaktycznego. Program jest częścią ogólnopolskiego projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA prowadzonego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Test  kończy pierwszy etap edukacji, jest jego podsumowaniem i bazuje na ocenianiu kształtującym. Uczestnictwo umożliwia uczniom rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy i mobilizuje do efektywnej nauki. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować.

Jestem dumna z moich uczniów, którzy na tle innych szkół wypadli bardzo dobrze. Osiągnęli bardzo wysokie wyniki na tle województwa i Polski. Gratuluje i życzę sukcesów w klasie czwartej.

Wychowawca klasy trzeciej Marzena Zasuń