Wycieczka klas I-III do Leśnego Parku Niespodzianek

29 maja 2019r uczniowie klas I-III wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Leśny Park Niespodzianek znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacja w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego.

Jedną z atrakcji parku są mulfony i daniele, które swobodnie przemieszczały się wśród dzieci , i które można było karmić z ręki. W zagrodach dzieci widziały : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia. Dzieci i rodzice z wielki zainteresowaniem i entuzjazmem podziwiali pokaz lotów ptaków drapieżnych i sów, prowadzonych przez wykwalifikowanych sokolników. Zachwycali się majestatycznym lotem orłów, podziwiali silę i dostojeństwo bielików, czy też sprawność, zwinność jastrzębi i sokołów. W czasie pokazu sokolnicy opowiadali o nich, ucząc nas je rozpoznawać i przybliżali tajniki sztuki sokolniczej. Loty tych pięknych ptaków dostarczyło wszystkim niezapomnianych  wrażeń, a dla dzieci był to również niecodzienna lekcja przyrody, w czasie której dowiedzieli się czegoś więcej na ich temat.

Do części rekreacyjnej mogliśmy zaliczyć aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek.

Kolejnym punktem wycieczki była skocznia Adama Małysza w Wiśle Malince oraz wizyta w Muzeum Beskidzkim. Muzeum prezentuje kulturę materialną górali Beskidu Śląskiego związaną z takimi dziedzinami życia jak: pasterstwo, rolnictwo, tkactwo. Dodatkową atrakcją dla dzieci było zobaczenie kuźni , gdzie pan kowal wykuwał przy nich podkowy, chaty komornika oraz salę szkolną.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i był wyjątkową lekcją przyrody i historii naszego kraju. Z uśmiechem wróciliśmy do domu.

Edyta Walentek