ZWIERZE NIE JEST RZECZĄ !!!

10 czerwca 2019r w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Rększowicach odbyło się spotkanie z założycielką Fundacji „Psia Duszka”.

Fundacja „Psia Duszka” to grupa wspaniałych ludzi, którzy wierzą, walczą, chcą coś zmienić dla zwierząt i nie przechodzą obojętnie obok ich krzywdy.

Tematy, które zostały poruszone na spotkaniu to: właściwe żywienie, odpowiednia pielęgnacja, zabawy i spacery oraz pozytywna relacja z opiekunem czyli podstawowe potrzeby każdego psa. Uczniowie dowiedzieli się jak odczytywać „mowę” ciała psa, gdzie powinien spać, jak należy zachować się w stosunku do obcych psów.

Każdy pies, niezależnie od rasy, wymaga dobrego traktowania i poszanowania jego potrzeb.

Uczniowie mieli okazję poznać jednego z podopiecznych Fundacji , Bombelka i spróbować się z nim zakumulować.

Pamiętajmy!

Zwierzęta mają swoje prawa tak samo jak ludzie. Nie bójmy się mówić głośno o krzywdzie i nie bądźmy obojętni !