Sukces uczniów klasy VII

23 maja 2019 w Szkole Podstawowej w Konopiskach odbył się I Gminny Konkurs ,,Matematyczno  – Przyrodnicze stacje badawcze”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII ze szkół podstawowych Gminy Konopiska. Zadaniem uczestników było rozwiązanie problemów w pięciu stacjach badawczych:
z matematyki – „Po co lody kruszyć – lepiej głową ruszyć”,
fizyki – „Z fizyką za pan brat”,
chemii – „W świecie atomów”.
biologii – „Jestem odkrywcą”,
geografii – „Jak się nie zgubić”.

Drużyna naszej szkoły w składzie Artur Dawczyk oraz Mikołaj Wawrzyńczak zajęła w tym konkursie I miejsce.

Artur i Mikołaj są szczególnie uzdolnieni w kierunku matematyczno- przyrodniczym. Ich zainteresowania wykraczają poza poziom przeciętnego ucznia. Chętnie i  z zaangażowaniem  rozwiązują  zadania, poszukują nowych rozwiązań . Bardzo dobrze się koncentrują, łatwo kojarzą fakty, myślą abstrakcyjnie, mają wyobraźnię przestrzenną.

Chłopcy samodzielnie poszerzali swoje wiadomości  i umiejętności, korzystając z różnych źródła w zdobywaniu wiedzy.

Pilność i dociekliwość w rozważaniu problemów da w przyszłości efekty w postaci wysokich miejsc w konkursach matematyczno- przyrodniczych.