Szkolny Festyn Rodzinny

Tegoroczny piknik rodzinny został zaplanowany na sobotę, 8 czerwca 2019r. Jego zamierzeniem było nie tylko czynne spędzenie czasu z dziećmi, ale również integracja środowiska lokalnego.

Festyn rozpoczął się zgodnie z planem, o godz. 16.00. Pogoda dopisała wyjątkowo. Świeciło słońce, a na niebie nie pojawiła się ani jedna chmurka…

Imprezę otworzyło ciepłe powitanie wszystkich przybyłych przez panią dyrektor – Edytę Pawlak oraz wójta gminy Konopiska – Jerzego Żurka. Potem do głosu doszły dzieci… Dziewczynki z klas VII-VII, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III zaprezentowali program artystyczny bogaty w piosenki, tańce oraz fantastyczne stroje. Występy zakończyły się wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków w ręce wzruszonych rodziców.

A potem… licznie przybyli uczestnicy pikniku mogli przez kilka godzin cieszyć się i korzystać z wielu atrakcji. Należały do nich:

• Kawiarenka z napojami, lodami oraz domowymi wypiekami,
  • Darmowy popcorn,
  • Kiełbaska z grilla,
  • Galeria prac uczniowskich,
  • Nieograniczony dostęp do placu zabaw (zjeżdżalnia, dmuchańce),
  • Loteria fantowa z losowaniem Nagrody Głównej,
  • Wizyta strażaków OSP w Rększowicach z pokazem udzielania pierwszej pomocy,
  • Mecz piłki nożnej „rodzice (tatusiowie) kontra uczniowie (chłopcy)”,
  • Mecz ringo „rodzice (mamusie) kontra uczniowie (dziewczęta)”,
  • Stoisko z zabawkami i gadżetami dla dzieci.

Festyn rodzinny stał się doskonałą okazją do oderwania się od codziennych obowiązków i pobycia z drugim człowiekiem. Wspaniale zorganizowane atrakcje sprawiły, że czas minął błyskawicznie! Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie wzajemna współpraca i ogromne zaangażowanie rodziców, grona pedagogicznego oraz licznych sponsorów, wśród których znaleźli się:

• sponsorzy placu zabaw ( PRESS GLASS– Arkadiusz Muś oraz anonimowi rodzice)
  • sponsorzy loterii (LEWIATAN – Adam Zieliński, RAJPOL– Aldona i Zbigniew Górniakowie, ALFA – Producent lamp, ETQA – Hurtownia art. spożywczych, MAXIMA BROKERS GROUP – Elwira Pidzik, rodzice)
  • sponsor Nagrody Głównej (GOLDEN GATE – Nicoletta Baskiewicz)

Dziękujemy wszystkim za wszystko!!!