Dzień Kropki z Matematyką

15 września po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki z Matematyką.  Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się w tym dniu od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

W ramach obchodów Dnia Kropki w naszej szkole oglądaliśmy film o Vashti, stworzyliśmy matematyczną mapę kropek, poznaliśmy tajniki alfabetu Braille’a i przekonaliśmy się, jak trudno jest odczytywać tekst z jego wykorzystaniem. Przez cały dzień rozwiązywaliśmy szyfrogram, którego hasło było ściśle związane z ideą Dnia Kropki. Utalentowani matematycy z naszej szkoły otrzymali z rąk Pani Dyrektor Edyty Pawlak – ,,kropkowe” dyplomy.

Dzień wywołał u naszych uczniów dużo uśmiechu i pozytywnych emocji.

W przyszłym roku też będziemy kropkować!