sadziMY

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. W tym roku również uczniowie klasy VII i VIII wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Sybillą Hofman-Migdalską i p. Joanną Ciuk przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych ,,sadziMY”. Akcja ta została oficjalnie zainaugurowana przez Parę Prezydencką RP.

18 września odebraliśmy sadzonki drzew leśnych z Nadleśnictwa Herby, które posadziliśmy na terenie placu szkolnego. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy nasi uczniowie mogli z łatwością posadzić własne drzewo, zostawić po sobie trwały ślad w postaci rosnącego przez lata drzewa oraz dołożyć cegiełkę do zwiększenia ilości drzew w Polsce. Akcja  była doskonałą lekcją dbania o las jako naszego wspólnego dobra.

Sybilla Hofman – Migdalska