Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają

i też swoje święto mają”.

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września   poprzez wspólne tańce, pląsy i zabawy integracyjne przy muzyce. Dzieci również podzieliły się widzą na temat tego jak być dobrym przedszkolakiem i co lubią robić w przedszkolu.

Następnie, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, pokonywały tor przeszkód ,uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z zadaniami wyłowionymi przy pomocy wędki. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec sportowych zmagań dzieci dostały ostatnie zadanie do wykonania , mianowicie odszukanie skarbu ukrytego w boisku do piłki plażowej. W zakopanym skarbie znajdowały się medale i dyplomy , które dzieci otrzymały na pamiątkę tego wspaniałego święta.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.  Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

Sylwia Koza