Być jak Ignacy

Historia pozyskiwania energii, prąd elektryczny, energia odnawialna i energia przyszłości – to tematy, które zostały zrealizowane w klasie pierwszej w ramach programu „Być jak Ignacy”, częściowo stacjonarnie, a częściowo zdalnie. Przyswajanie nauki w licznych zabawach i eksperymentach pozwala dzieciom w łatwy i przyjemny sposób zrozumieć otaczający świat.  Poznawanie różnych zależności, zjawisk, obserwowanie, doświadczanie pozwala dziecku nie tylko przeżyć dane zagadnienie, ale również lepiej je zrozumieć i zapamiętać. Taki sposób edukacji znacznie bardziej trafia do dzieci i rozbudza w nich ciekawość, niż tylko sucha wiedza przekazywana bezpośrednio z książek. Poniżej zdjęcia uczniów tworzących wiatraczki i swój własny wulkan….

Aleksandra Kuzior