Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny  i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.  Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna. 19 marca przedszkolaki z młodszej i starszej grupy,  zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. T

Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu szkolnego. Zebrane wokół Marzanny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w ogrodzie szkolnym. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

Sylwia Koza