Szkolny Konkurs Recytatorski

W Światowy Dzień Poezji w naszej placówce został zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział kilkunastu recytatorów z kl. I-III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Celem konkursu było:

• propagowanie piękna poezji,
  • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
  • rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
  • upowszechnianie kultury języka,
  • aktywizowanie miłośników poezji.

Ocenialiśmy następujące umiejętności: intonację, wyrazistość, tempo, interpretację i znajomość tekstu oraz swobodę sceniczną. Jury w składzie: p. Katarzyna Stajner – przewodnicząca, p. Sylwia Kaczmarzyk,   p. Aleksandra Kuzior i p. Marzena Zasuń wyłoniło następujących zwycięzców konkursu:

Dyplomy i nagrody (karty podarunkowe do Empiku i drobne upominki) otrzymali:

I miejsce – Ksawery Kuśmierski z kl. III
      II miejsce – Alan Wysocki z kl. III
      III miejsce –  Zuzanna Sokołowska z kl. III

Wyróżnienia i nagrody (drobne upominki) otrzymali:

1. Lena Kuc z kl. III
  2. Kornel Bańka z kl. II
  3. Marcel Rafalik z kl. II
  4. Krzysztof Klama z kl. II
  5. Dominik Pyrkosz z kl. I
  6. Wanessa Cierpiał z kl. I
  7. Sonia Wróbel z kl. I

Pozostali  uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki (Lena Trzepizur, Krystian Hutny, Filip Brusz, Piotr Chudy, Szymon Kołodziej, Hubert Nowak, Maksymilian  Świderski, Stanisław Wierzchowski, Zuzanna Wdowiak, Zuzanna Ziora, Wojciech Bazan, Anna Paleczna).

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! Serdecznie dziękujemy wszystkim Wykonawcom za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie recytacji.

Marzena Zasuń