Projekt z ZUS

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klas 7 i 8 realizują ,, Projekt z ZUS”. Projekt ten przeznaczony jest dla uczniów, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Jego celem jest uświadomienie uczniom dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia mogą liczyć, jeśli opłaca się składki. Projekt uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość.

13 października gościliśmy w naszej szkole Panią Paulinę Grygielską, koordynatora ZUS ds. komunikacji społecznej i edukacji, która przeprowadziła dla uczniów bardzo pouczające zajęcia popularyzujące wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych i budujące świadomość o tym, jak są one ważne.

Kolejne etapy realizacji projektu przed nami.

Beata Ciuk