Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
(M. Twain)

14 października 2021 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten był dniem szczególnym, który obfitował w wiele atrakcji…

W dniu tym odbyła się druga z ośmiu konkurencji w ramach międzyklasowego konkursu „Krzepka Rzepka”. Tym razem uczniowie klas IV-VIII musieli zmierzyć się z … tańcem! Zadaniem każdej klasy było  przygotowanie krótkiego układu tanecznego do dowolnej piosenki. Jury, w składzie: Pani Dyrektor, Pani Beata Ciuk, Pani Jolanta Jeziorowska oraz Pan konserwator Krzysztof, oceniało każdy występ według następujących kryteriów: liczba występujących (cała klasa, przedstawiciele); wspólny element stroju, rekwizyty; ogólne wrażenie artystyczne; zgodność choreografii z muzyką; oryginalność. Wybór nie był prosty, ponieważ każda klasa poradziła sobie z tym zadaniem fenomenalnie. Po burzliwych obradach udało się jednak wyłonić zwycięzców. Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce: klasa V (39pkt)

II miejsce: klasa VI (35 pkt)

III miejsce: klasa VII (33 pkt)

Po niesamowitych występach uczniów, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli piękne róże. Uczniowie nie zapomnieli w tym dniu również o emerytowanych nauczycielach oraz pracownikach szkoły, którym przesłali własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami.

Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Dostarczył on nam wielu pozytywnych emocji – było dużo śmiechu, radości, a nawet łez wzruszenia.

Opiekun SU – Sonia Ścigała