Przerwa na czytanie

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku w ramach bibliotecznego świętowania nasz Zespół po raz pierwszy przystąpił do udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Wydarzenie „Przerwa na czytanie” odbywało się  w  ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. W naszej szkole bicie rekordu w czytaniu na przerwie odbyło się 15 października, w akcję włączyło 62 uczniów. Część uczestników chętnie czytała fragmenty ulubionych książek przyniesionych z zasobów domowych biblioteczek, część z zasobów biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w klasach, na korytarzu, w bibliotece. Jak widać czytanie pochłonęło nas bez reszty. Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w tym roku akcja w kolejnych latach będzie kontynuowana.

Katarzyna Stajner