Matematyka magiczna

W bieżącym roku szkolnym klasa 4 realizowała projekt edukacyjny ,,Matematyka Magiczna”. Głównym celem projektu było poszerzenie i pogłębienie wiedzy na temat własności liczb naturalnych i działań na tych liczbach. Ponadto uczniowie ćwiczyli umiejętności rachunkowe, poznawali różne problemy matematyczne, rozwijali umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji i umiejętności społeczne.

W ramach projektu uczniowie znaleźli odpowiedzi na pytanie co to są kwadraty magiczne i jaka jest ich historia. Poznali inne figury i bryły o właściwościach ,,magicznych” oraz rozmaite sztuczki liczbowe i sekret ich powodzenia.

Podsumowaniem projektu były wspólne zajęcia uczniów z klas 3 i 4, na których uczniowie z klasy 4 prezentowali zdobyte materiały, a uczniowie z klasy 3, pod czujnym okiem starszych kolegów, układali magiczne figury matematyczne, rozwiązywali łamigłówki, poznali sztuczki liczbowe i bawili się przy żartach matematycznych.

Beata Ciuk