XVIII Edycja Programu InstaLing dla Szkół

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła wzięła udział w XVIII Edycji Programu InstaLing dla Szkół. InstaLing to strona WWW do skutecznej nauki słówek. Obecnie wspiera naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły korzystali  z aplikacji InstaLing w ramach lekcji języka angielskiego (klasy I – III) , języka polskiego (kasy IV – VIII), edukacja polonistyczna (klasa III).

Nauka odbywała  się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej było używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe, nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych.

Sybilla Hofman-Migdalska