Przystępujemy do projektu „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?”

We wrześniu bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy 3 przystąpili do projektu „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” – organizowanego przez Uniwersytet Dzieci.

Praca projektowa polega na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która powstała we współpracy z naukowcami i ekspertami. Jej najważniejszym założeniem jest rozbudzanie u dzieci ciekawości, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji. Metoda ta uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.

Pierwsze zajęcia już za nami. Wszyscy uczestnicy dostali swoje Indeksy, gdzie na bieżąco uzupełniamy informacje o realizowanych  tematach. Uczniowie wiedzą już jak ćwiczyć swoją uwagę i mają świadomość nieograniczoności swojej pamięci. Przed nami kolejne ciekawe tematy…

Aleksandra Kuzior