Międzynarodowy projekt „Krokus”

Nasza szkoła, jak co roku o tej porze,  uczestniczyła w międzynarodowym projekcie ,,KROKUS”,  który był zorganizowany przez Holocaust Education Trust Ireland. Udział w tym projekcie to zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją. Dzięki niemu uczniowie poznają znaczenie tolerancji i szacunku wobec wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia etnicznego, niepełnosprawności lub wyznania.

Projekt ,,KROKUS” upamiętnia 1,5 miliona dzieci pochodzenia żydowskiego zamordowanych w czasach Holokaustu i tysięcy innych dzieci, które były ofiarami nazistowskich zbrodni. Żółte kwiaty, które zasadzili nasi
uczniowie przypominać nam będą wszystkie dzieci, które zginęły w okresie II wojny światowej.

We wrześniu 1939 roku Niemcy najechały na Polskę, czym rozpoczęły II wojnę światową. Wkrótce armia niemiecka opanowała większość Europy. Ludność pochodzenia żydowskiego została skazana na zagładę. W gettach, obozach zagłady Żydzi  umierali z powodu morderczej pracy, zimna i głodu .

Sybilla Hofman-Migdalska