Bijemy rekord w czytaniu! – edycja 2022

17 października, nasz Zespół po raz drugi znalazł się w gronie placówek bijących rekord w czytaniu na przerwie – akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży – „PRZERWA NA CZYTANIE” realizowanej w ramach „MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH” oraz kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” .

W Polsce akcja ta odbywa się już po raz 7, a jej celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Zachęcaliśmy uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu…

W tym roku, nasze bicie rekordu odbywało się na placu szkolnym gdzie dla każdej z klas zostały wyznaczone „Strefy czytania”, była też możliwość czytania w bibliotece szkolnej. Dla naszych najmłodszych uczestników akcji – przedszkolaków z obu grup – panie wychowawczynie utworzyły „Strefy czytanie” w ich salach. Dzieciom jeszcze nieczytającym, przedszkolakom oraz uczniom klasy I czytały wychowawczynie: p. Kamila Gniatkowska – Szczerbak czytała MOTYLKOM –„Kota w butach”, p. Sylwia Koza BIEDRONKOM –„Kopciuszka”, a p. Marzena Zasuń pierwszakom książkę Nicoli Kinnear pt. „Odwagi zajączku”, do której dzieci przygotowały przepiękne ilustracje. Wszystkie zaprezentowane pozycje były pretekstem do rozmów i ciekawych interpretacji.

Dziękujemy wszystkim za ich czynny udział w akcji promującej czytelnictwo! Dziękujemy nauczycielom i uczniom za czytanie oraz zachęcanie do czytania innych.

Łącznie w biciu rekordu w czytaniu na przerwie w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” w naszej placówce udział wzięło 110 osób, w tym 77 uczniów, 23 przedszkolaków oraz 10 nauczycieli.

Do poczytania za rok!

Katarzyna Stajner