Olimpusek – sesja wiosenna

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

W dniach 27 i 28 marca 2023r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w wiosennej wersji „Olimpuska”.

Olimpiada Olimpusek z języka polskiego (uczestnicy Kornelia Kuśmierska, Julia Szymanek, Amelia Kołaczyk, Adam Głębocki, Antoni Czubała i Franciszek Kuśmierz, Nikola Ślusarczyk, Aleksander Świderski) polegała na rozwiązaniu przez uczniów sprawdzianu pozwalającego sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych.

Olimpiada Olimpusek z matematyki (uczestnicy Kornelia Kuśmierska, Amelia Kołaczyk, Antoni Czubała, Franciszek Kuśmierz, Nikola Ślusarczyk, Aleksander Świderski i Kacper Magdziarz) pozwoliła sprawdzić uczniom umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar.

Sprawdziany obejmują zestaw 21 pytań i zawierają pytania o różnej skali trudności. W klasie            I istnieje możliwość odczytywania przez nauczyciela poleceń zawartych w teście. Odczytywanie to jednak nie może mieć charakteru wskazywania uczniowi poprawnej odpowiedzi. Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody.

Czekamy na wyniki do 22 maja!

Marzena Zasuń