Kochana Babciu! Kochany Dziadku! – uroczystość w Naszym Przedszkolu

21 i 22 stycznia – obchodzimy szczególnie ważne dni… Dzień Babci i Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. W Naszym Przedszkolu świętowaliśmy 23 stycznia, babcie i dziadkowie licznie stawili się na zaproszenie swoich wnucząt. Dodatkowej wagi tej uroczystości dodali przybyli zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Konopiska Pani Iwona Lisek oraz Radna Pani Jadwiga Majdzik.

Przedszkolaki z grupy młodszej i starszej przygotowały programy artystyczne: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich miłość i oddanie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków oraz gości upominki. Zapanowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Bardzo miłym akcentem spotkania był przygotowany przez rodziców tort, który został wprowadzony do sali podczas śpiewu „Sto lat” w wykonaniu naszych milusińskich.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Były one okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Nasi goście długo i głośno oklaskiwali występy, nie kryjąc wzruszenia.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu.

Anna Kołaczyk

Kamila Gniatkowska-Szczerbak