Wycieczka do Sali zabaw „Magiczna Kraina” w Częstochowie

W piątek 26.01.2024 roku przedszkolaki z grupy Pszczółki oraz uczniowie klasy I w ramach rozpoczynających się ferii zimowych, wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw „Magiczna Kraina” w Częstochowie. Celem naszej wycieczki było doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności i orientacji w przestrzeni, ale także integracja dzieci poprzez wspólne zabawy. Wycieczka stworzyła również możliwości radosnego spędzenia czasu i doskonałej zabawy . Dzieci z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii korzystały z dostępnych w sali sprzętów, m.in. basenów z kulkami, zjeżdżalni, dmuchańców , torów przeszkód a także tyrolki.

W czasie dwugodzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, każdy spalił mnóstwo kalorii. By nabrać siły  na nowo, na dzieci czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez obsługę obiektu.
          Nasza wycieczka bardzo szybko dobiegła końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji powróciliśmy do szkoły. Podczas drogi powrotnej na twarzach dzieci pomimo zmęczenia było widać uśmiech i zadowolenie. Przedszkolaki i uczniowie klasy I nie mogą doczekać się już kolejnej wycieczki.

Kamila Gniatkowska-Szczerbak

Sylwia Koza